top of page

Робота з молодими спеціалістами

Участь молодого педагога Іванової Олени Іванівни в конкурсі професійної майстернсті «Надія Маріуполя-2022»

IMG_20220128_144151z.jpg

З 20.12.2021 по 18.02.2022 "Маріупольський центр професійного розвитку педагогічних працівників Маріупольської міської ради Донецької області" проводить конкурс молодих педагогів "Надія Маріуполя-2022". Мета конкурсу-розкриття творчого потенціалу молодих педагогів. Перший етап конкурсу передбачував три творчих завдання це: «Сам собі іміджмейкер» (презентація себе, як особистості та педагога), запис відео-ролика «Школа майбутнього» та TED-виступ «Педагог-це круто! Педагог-це модно!».

Протягом усього конкурсу методист Юхно В.М. супроводжувала та допомагала Олені Іванівні. Також на першому етапі Олена Іванівна отримала рекомендації від директора Балабан Людмили Володимирівни та заступника директора Молокової Тетяни Геннадіївни, що значно покращило наповнення матеріалів, які були представлені на конкурсі.

Журавльов Олександр Борисович допоміг зі зйомкою відео-ролика «Школа майбутнього», яке можна знайти за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=86_-za510Oo

Додатки

                       28 січня 2022 року був проведен І ( відбірковий) етап конкурсу молодих педагогів. За                               результатами першого етапу Олена Іванівна опинилась на четвертому місці серед                                   учасників ЗПО та набрада достатньо балів для проходження у наступний етап.

                       Завданням другого етапу було проведення сучасного уроку. До підготовки сучасного                               уроку долучилась методист Костюк Ірина Олександрівна. Для розробки сучасного уроку                         та правильного оформлення конспекту заняття 01.02.22 були проведені дві онлайн-                                 конференції за участі        Іванової О.І., Костюк І.О. та Юхно В.М.. Формою сучасного уроку був обран веб-квест.

Веб-квест - це поєднання завдання, що містить проблему, і своєрідної рольової гри. Для вирішення цього завдання вихованцям необхідно самостійно шукати матеріали у всесвітній павутині. А також це спосіб активізації навчальної та пошукової діяльності у учнів. Веб-квести можна використовувати як в онлайн режимі, так і модифікувати для використання на офлайн заняттях. Посилання на веб-квест та конспект заняття додається додатком 1.

За результатами проведення сучасного уроку Олена Іванівна посіла друге місце серед учасників, але за результатами усього конкурсу зайняла третє місце.

Задачі школи адаптації молодого педагога 2021-2022

На початок 2021-2022 навчального року в Школі адаптації молодого педагога зараховані 15 педагогічних працівників, з яких 5 педагогічних працівників прийняті на посаду у вересні 2021 року.

Задачі школи адаптації молодого педагога:

- Створення умов для адаптації молодих спеціалістів у позашкіллі, їх професійного зростання, розкриття творчого потенціалу.

- Допомогти молодому педагогу у розв’язанні конкретних проблем щодо методики викладання.

– Ознайомити із сучасними методиками й технологіями навчання, передовим педагогічним досвідом педагогів, особливостями роботи з документацією,

– Забезпечити індивідуально-психологічний супровід молодого спеціаліста на початку його професійної діяльності, адаптаційну допомогу,

– Допомогти вчителеві у професійному становленні, виробленні власного стилю роботи, розвитку фахового потенціалу,

У серпні були проведені консультації по реєстрації вихованців початкового рівня 1 року навчання у системі Блокчейн.

У Вересні 2021 року для визначення мотивів професійної діяльності з педагогами, було проведено анкетування «Ієрархія мотивів професійної діяльності педагога», «Що ускладнює мою професійну діяльність». Результати анкетування показали, що на перший план молоді педагоги ставлять соціальні мотиви та власне професійні мотиви, педагоги готові самовдосконалюватись та активно займатись самоосвітою. В анкетуванні прийняли участь 5 педагогів призначених на посаду у 2021 році, та два педагога-початківця, призначені на посаду у 2020 році.

У жовтні молоді педагоги були ознайомлені з Законом України про позашкільну освіту та отримали теоретичні знання, які закріпили виконанням практичного завдання. Практичне завдання складалось з двох теоретичних питань та однієї ситуаційної задачі.

Для реалізації задач школи молодого педагога за кожним молодим педагогом був закріплений педагог-наставник. Протягом навчального року молодий педагог взаємодіє з педагогом-наставником та координатором Школи адаптації молодого педагога, відвідує заняття більш  досвідченого педагога та звертається за допомогою.

Задачі школи адаптації молодого педагога

На початок 2020-2021 навчального року в Школі адаптації молодого педагога зараховані 14 педагогічних працівників.

Задачі школи адаптації молодого педагога:

-Створення умов для адаптації молодих спеціалістів у позашкіллі, їх професійного зростання, розкриття творчого потенціалу.

- Допомогти молодому педагогу у розв’язанні конкретних проблем щодо методики викладання.
– Ознайомити із сучасними методиками й технологіями навчання, передовим педагогічним досвідом педагогів, особливостями роботи з документацією,
– Забезпечити індивідуально-психологічний супровід молодого спеціаліста на початку його професійної діяльності, адаптаційну допомога,
– Допомогти вчителеві у професійному становленні, виробленні власного стилю роботи, розвитку фахового потенціалу,

Для реалізації цих задач за кожним молодим педагогом був закріплен педагог-наставник. Протягом навчального року молодий педагог взаємодіє з педагогом-наставником та координатором Школи адаптації молодого педагога, відвідує заняття більш  досвідченого педагога та звертається за допомогою.

15 жовтня 2020 року практичним психологом Курпаяніді Г.А. на платформі ZOOM був проведен тренінг «Формування соціально-емоційних компетенцій», в межах підготовки до педагогічної ради: «Розвиток соціально-емоційних навичок в позашкільному освітньому процесі КЗ «МЦПР ММ».  На тренінгу молоді педагоги згадали вправи, які проходили на попередніх тренінгах та поділилися власним досвідом формування соціально-емоційних компетенцій у вихованців. Після тренінгу педагогічні працівники отримали розроблені посібники з цікавими вправами на розвиток соціально-емоційних компетенцій та  завдання, в рамках якого потрібно було провести зі своїми вихованцями декілька вправ з посібників та записати відеоролик виконання завдання.

К завданню молоді педагоги підійшли творчо та відповідально. Вправи на розвиток соціально-емоційних компетенцій молоді педагоги обирали згідно з віковими та психо-фізіологічними особливостями вихованців, при необхідності вправи модифікувались під матеріальне оснащення кожного гуртка чи секції.  В більшості випадків були обрані такі вправи: «Пальці», «Скульптура лідера», «Назви емоцію», вправа на основі «Вправа зі стільцями». 

Після виконання творчого завдання молоді педагоги мали змогу переглянути відео-роботу один одного та провести аналіз виконаної роботи. Чудовим прикладом для молодих педагогів стали відео-матеріали досвідченого педагога Пересунько Н.П.. Для себе молоді педагоги відмітили структуру, чіткість та зрозумілість матеріалів для відеозапису.

Аналіз проведеної роботи з малодосвідченими педагогами

         На початок 2017-2018 н.р. до закладу МЦПР ММ було зараховано 18 педагогічним працівників, які були зараховані в Школу адаптації молодого педагога. Впродовж першого семестру було про діагностовано 11 новоприйнятих педагогів.

         В листопаді 2017 року Донецький обласний палац дитячої та юнацької творчості запропонував  молодим педагогам позашкільних навчальних закладів до участі у навчально-методичному семінарі-практикумі обласної «Школи молодих педагогів». З метою створення умов для адаптації молодих спеціалістів у позашкіллі, їх професійного зростання, розкриття творчого потенціалу та компетентності було заплановано проведення чотирьох (ІV) сесій обласної «Школи молодих педагогів».

         Нашим закладом було направлено на навчання 15 молодих педагогів: Ахман В.В., Бутенко Ю.О., Веретнова  Н.К., Вовк А.В., Дьяченко І.Г., Журавльова К.О., Коваленко К.Д., Куряча Є.О., Отришко К.О., Пікуз О.О., Семенков Д.С., Супрун О.В., Шаргородський В.В., Юхно В.М., Горбачева К.В.

Таким чином була припинена робота за орієнтовано-практичним інтегрованим проектом «Зелені яблука» для роботи з молодими педагогами МЦПРММ (2014р.). Але для малодосвідчених педагогів були проведені заходи щодо організації роботи з обдарованими та талановитими вихованцями. Семінар з елементами тренінгу (2 частини) «У нас різні характери: Як бути?» (кер. гуртка Шамонова Г.С.), дводенний семінар-тренінг «Педагог позашкільник у добу змін», практичне заняття з досвіду роботи «Робота з батьками обдарованих та талановитих дітей» (кер. секції Дубровський В.В.), міні-лекція з елементами тренінгових вправ «Самопідтримка обдарованої дитини». Також малодосвідчені педагоги приймали участь в усіх методичних та культурно - просвітницьких заходах Міського центру позашкільної роботи за місцем мешкання.

         На заняттях в обласній «Школи молодого педагога» приймали активну участь у діагностичному, інформаційно-теоретичному та практичному модулях. Дистанційно опрацювали тему «Складові ефективності освітнього процесу в позашкільних навчальних закладах». Керівники гуртків Веретнова Наталя Костянтинівна ті Дяченко Ірина Глебівна провели майстер-клас «Використання інноваційних технологій на заняттях гуртка декоративно-ужиткової творчості» для молодих педагогів позашкільних навчальних закладів художньо-естетичного напряму південного регіону області.

         Для отримання сертифікатів молоді педагоги повинні були виконати ряд завдань, а саме написати твір-роздум «Заняття майбутнього» , конспект-заняття гуртка із застосуванням обраної «технології майбутнього» «Як зробити заняття ефективним? Нестандартні форми роботи», пройти тести «Адаптація молодого педагога в позашкіллі», «Які ваші творчі здібності?».

         Так за результатами цієї роботи Сертифікат отримали 10 педагогічних працівників (тому що, деякі пед..працівники не виконали всі завдання та були відраховані від обласної «Школи молодого педагога») Ахман В.В., Веретнова Н.К., Дьяченко І.Г., Журавльова Х.О., Куряча Є.О., Отришко К.О., Пікуз О.О., Семенков Д.С., Супрун О.В., Юхно В.М.

bottom of page