Безпека життєдіяльності
Дубницька Євгенія Андріївна
уповноважена особа з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності
Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визначаються в Україні як найвища соціальна цінність. Особиста безпека залежить від самої людини, а тому кожен повинен добре знати і дотримуватися вимог та правил з охорони праці та безпеки життєдіяльності. А дотримання цих правил забезпечує підвищення працездатності учасників освітнього процесу, запобігає різним захворюванням, зменшує дитячий та виробничий травматизм.
Головне завдання в роботі: створення безпечних і здорових умов освітнього процесу; виховання у учасників освітнього процесу свідомого ставлення до власної безпеки та безпеки оточуючих, формування навичок безпечної поведінки та здорового способу життя.
Охорона праці в КЗ МЦПР ММ
Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 р. № 685/2006, щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначається День охорони праці.
За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз зазначеного заходу у 2021 році «Передбачати, готуватися та реагувати на кризу — інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР (безпеки та здоров’я на роботі)».
Під загальним керівництвом директора Балабан Людмили Володимирівни, робота з охорони праці та безпеки життєдіяльності в КЗ МЦПР ММ організована з метою збереження життя та зміцнення здоров’я працівників та вихованців у процесі освітньої діяльності, виховання й організованого відпочинку.
З нагоди Всесвітнього дня охорони праці в КЗ МЦПР ММ проведено широку роз’яснювальну роботу щодо необхідності дотримання вимог охорони праці та безпеки життєдіяльності, заходів профілактики захворюваності на коронавірусну хворобу та ГРВІ, правил користування електроприладами, безпечної поведінки при виявленні пошкоджень електромережі, у разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів. Також проведено навчання та перевірку знань з питань ОП та БЖ.
ЯК ОПАНУВАТИ СЕБЕ: 7 ПРОСТИХ КРОКІВ
Повільно і глибоко дихайте. Вдихайте носом, видихайте ротом. Між вдихом і видихом можете зробити коротку затримку дихання.
Або ж дихайте інтенсивно. При цьому на вдиху стискайте долоню в кулак, а на видиху – розправляйте. Повторюйте вправу 10-15 разів.
За можливості знайдіть для себе монотонну справу, що потребує уваги: поскладайте пазли, порахуйте сірники в коробках, помийте посуд, порозмальовуйте тощо.
Увімкніть звуки природи: спів пташок, шум води, шелест листя створюють заспокійливий ефект.
Прийміть душ. Вмийтеся холодною водою.
Зробіть легкий самомасаж голови та шиї.
Пам’ятайте: все минає – і це теж мине. Кожен із нас сильний. Разом ми сильні.
Поради для батьків дітей з інвалідністю в екстріній ситуації.
Якщо в сім’ї дитина з інвалідністю, то екстрені ситуації й навіть перебування вдома під час воєнного стану вимагає значно більше витримки та психологічного ресурсу. Проте, це стосується будь-якої ситуації, коли є дитина з інвалідністю чи особливими освітніми потребами. Тож до всіх порад щодо підготовки до надзвичайної ситуації потрібно включити ще кілька пунктів. Зокрема, до тривожної валізки, окрім базових речей має додатися низка інших речей. Ось про що потрібно пам'ятати батькам, які виховують дитину з інвалідністю:
1. Стратегічна аптечка на 3-4 тижні з найбільш необхідними ліками, особливо якщо стан здоров’я вимагає їх регулярного вживання. Якщо ви цього ще не зробили, то варто створити невеличкий стратегічний запас медикаментів, щоб їх вистачило на 3-4 тижні.
2. Спеціальне харчування для дитини, якщо вона має певні особливості харчової поведінки (суміші, пюре тощо);
3. Засоби гігієни для дітей, які мають труднощі з туалетом: памперси, одноразові пелюшки, засоби від пролежнів та опрілостей;
4. Спеціальне обладнання. Якщо є потреба і можливість, під час евакуації варто взяти спеціальні ліжка, ноші, крісла колісні тощо.
Щодо дітей, які мають розлади аутичного спектру та/або психічні порушення розвитку, тут варто якомога заздалегідь підготуватися до ситуацій, коли будуть чутні вибухи або доведеться спускатися у бомбосховища. Батьки, які пережили такий досвід у 2014-2015 роках радять:
Збудувати халабуду з ковдр і подушок у куті будинку чи квартири, де стіна не є несучою і періодично привчати дитину накриватися та перебувати там по кілька (десятків) хвилин там. Якщо буде надзвичайна ситуація, то потрібно сховатися у таке міні-укриття.
Навушники для сенсорно чутливих дітей. Користуйтеся ними і привчайте дитину, якщо цього ще не відбулося.
Зберігати спокій. Діти з розладами аутичного спектру ДУЖЕ сильно реагують на настрій, поведінку, слова батьків. Вони все віддзеркалюють. Тому найважливіше – самим бути спокійними, впевненими, не панікувати і не проявляти ЖОДНИХ надмірних емоцій. Ви маєте бути такими як завжди.
По можливості, дотримуйтесь режиму дня. Рутина – дуже важлива! Коли немає необхідності йти в укриття - готуйте їжу, прибирайте, читайте книжки – робіть все, що ви робите кожного дня.
Дякуємо за розробку рекомендацій нашому партнеру Onufryk Marianna, керівниці ГО "Соціальна синергія" та "Родина для осіб з інвалідністю".
Корисні поради щодо безпеки в інтернет
Приймайте лише запити "друзів" від людей, яких знаєте в реальному житті. Це зменшує ймовірність потрапити в небезпечну ситуацію.
Заблокуйте тих, з ким ви мали негативний контакт в мережі - це завадить їм спілкуватися з вами та бачити ваш профіль.
Подумайте, перш ніж завантажувати та ділитися фотографіями - публікуйте фотографії, які показують вас та ваших друзів позитивно.
Після завантаження фото більше не є приватним і його можуть переглядати не лише друзі та родина, а й незнайомці.
Думайте про те, що ви пишете іншим. Ви ніколи не знаєте, хто прочитає ці коментарі та повідомлення та як вони можуть їх інтерпретувати.
Залишайте своїх онлайн-друзів в інтернеті - не погоджуйтесь зустрітися з кимось, кого ви не знаєте.
Подумайте про свою конфіденційність - уникайте обміну особистою інформацією в мережі, якою хтось може зловживати нею в реальному житті.
Перевірте налаштування конфіденційності та переконайтеся, що ваш обліковий запис захищений.
Захистіть свою особистість - виберіть ім’я користувача, яке не є вашим справжнім ім’ям, та зображення профілю, на якому не зображається особиста інформація.
#stop_sexтинг
#не_ведись
Пам’ятка. Освітній процес в період карантину.
Як підготувати дітей до можливих надзвичайних ситуацій.
Щодо інформування з питань мінної безпеки в закладах освіти.
Соціальний відеоролик «Не поспішай! Будь уважним!»
АСУ Презентація для дітей
АСУ Презентація для дорослих з вікториною
Графік роботи стаціонарних пунктів обігріву в Маріуполі
Шановні читачі! До вашої уваги графік роботи стаціонарних пунктів обігріву в Маріуполі:
- вул. Якова Гугеля, б. 9, "Маріупольський міський центр з обслуговування осіб без певного місця проживання" — цілодобово
- вул. Київська, б. 45, Свято-Володимирський Храм — 07.00 - 18.00
- вул. Олімпійська, 79/1, Храм Покрова Пресвятої Богородиці — 07.00 - 18.00
- пр. Перемоги, б. 16, адміністративна будівля Лівобережної районної адміністрації — цілодобово
- вул. Перша Слободка, 12, "Духовна благодійна місія" — 09.00 - 15.00
- вул. Керченська, б. 2, "Духовна благодійна місія" — Вт, Чт, Нд 09.00 - 13.00
- вул. Керченська, б. 2, Благодійний фонд "Пілігрим" — 08.00-20.00
- вул. Чорноморська, б. 6, адміністративна будівля Приморської районної адміністрації – Пн -Чт 08.00-17.00, Пт 08.00-16.00
- пр. Нахімова, б. 172, Церква "Добрих змін" — 08.00 - 20.00
- пр. Миру, б. 75б, територіальний центр з обслуговування самотніх та непрацездатних громадян Центрального району — 08.00 - 16.00
- вул. Купріна, б. 9а, КСН "Славутич" — 10.00 - 16.00
- вул. Котляревського, б. 4, КСН "Новоселівка" — 10.00 - 15.00
- Храм Святого князя Невського, вул. Соборна - пр. Миру — 08.00-18.00
- Храм Святої Тройці, вул. Троїцька, б. 46 — 08.00-18.00
- вул. Варшавська, б. 106/32, КСН "Мирний" — 08.00 - 16.00
- пр.Металургів, б.187а, Храм Віри, Надії та Любові — 08.00 - 18.00
- пр. Металургів, б.193, адміністративна будівля Кальміуської районної адміністрації — цілодобово.
В кожному пункті обігріву можливо отримати необхідну допомогу та гарячий чай з солодощами. Вони оснащені деззасобами та засобами індивідуального захисту.
Святкові заходи у закладах освіти під час карантину: вимоги щодо проведення
Освітній процес під час пандемії вимагає нових підходів до організації безпечного та здорового освітнього простору як для дітей, так і для співробітників закладу освіти.
Зокрема, йдеться не лише про безпосередньо уроки та заняття, а й про проведення святкових заходів.
Грудень – місяць насичений святковими заходами у закладах загальної середньої освіти та дошкільних навчальних закладах. Щоб свято було дійсно святом, а ризики інфікування COVID-19 були мінімізовані, існують протиепідемічних заходів, який варто дотримуватись.
-
Окреме свято для кожного класу чи групи
Зокрема, під час святкування у школі на заході можуть бути присутні лише учні одного класу. Участь школярів з інших класів у святі забороняється.
У випадку із дитячими садочками це правило діє аналогічно – свято проводиться лише для дітей однієї навчальної групи.
-
Присутність глядачів не дозволяється
Традиційно на урочисті заходи новорічних свят у школах чи садочках до дітей приходять батьки та інші члени родини, проте в умовах пандемії це може створити додаткові ризики для здоров'я усіх учасників.
Також не варто забувати, що свято призначене саме для дітей, а їх здоров’я – є пріоритетом. Особливу увагу варто приділяти психологічному здоров’ю дітей. Адже відсутність рідних чи близьких на святі може викликати у дітей, особливо дошкільного віку, стрес. Тому, якщо дитина не хоче брати участь у святі без батьків чи інших членів родини, не варто її змушувати, бажано просто все послідовно роз'яснити. Потурбуйтесь про те, щоб малеча почувала себе в безпеці, а свято не стало стресовою ситуацією.
-
Участь у святі можуть брати тільки працівники закладу освіти
Запрошувати аніматорів, акторів та інших людей, які б розважали дітей та брали участь у святі не дозволяється. Тобто організовувати,проводити захід та брати участь можуть лише співробітники закладу освіти.
Важливо, якщо ж у дитини будь-які симптоми гострого респіраторного захворювання, краще залишити її вдома з турботою про здоров'я та подальшим зверненням за медичною допомогою. У випадку, якщо дитина засмутилась, що пропускає свято, вдома також можна влаштувати міні святкування в ігровій формі.
Головне – дотримуйтесь всіх протиепідемічних правил та заходів.
Більше інформації про протиепідемічні правила у школах та дитячих садочках під час карантину можна знайти у Постановах Головного державного санітарного лікаря №10 та у Постанові №8 відповідно.
Пам'ятка безпеки у зимовий період.
Наказ від 24.11.21 №314 Про попередження травмування у зимовий період
Щодо проведення Національного уроку з безпеки дорожнього руху
Наказ №99 від 15.09.2021р.
Про проведення Тижня безпеки Дорожнього руху в КЗ МЦПР ММ
Наказ №93 від 31.08.2021р. Про дотримання протиепідемічних заходів в КЗ МЦПР ММ в період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID_19)
Наказ №86 від 11.08.2021р. Про організацію навчання та перевірки знань з охорони праці та безпеки життєдіяльності у КЗ МЦПР ММ у 2021-2022 н. р.
Наказ №83 від 10.08.2021р. Про посилення заходів щодо надання дозволу на участь у змаганнях у 2021-2022 навчальному році
Наказ №82 від 10.08.2021р. Про затвердження плану заходів щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму у 2021-2022 н.р.
Наказ №74 від 27.07.2021р. Про внесення змін до складу районної комісії з перевірки стану готовності закладів КЗ МЦПР ММ до 2021-2022 навчального року центрального району
Наказ №70 від 26.07.2021р. Про встановлення протипожежного режиму в
КЗ МЦПР ММ у 2021-2022 навчальному році
Наказ №69 від 26.07.2021р. Про призначення відповідальних осіб за стан ПБ, безпеки будівель та споруд, електробезпеки та тепломережі в ЦДЮТ та ДЮК КЗ МЦПР ММ на 2021-2022 навчальний рік
Наказ №68 від 26.07.2021р. Про призначення відповідальних осіб за стан ОП та БЖ в ЦДЮТ та ДЮК КЗ МЦПР ММ на 2021-2022 навчальний рік
Наказ №67 від 26.07.2021р. Про призначення відповідальних осіб за організацію роботи та розподіл обов’язків з ОП та БЖ в КЗ МЦПР ММ у 2021-2022 навчальному році
Наказ №66 від 26.07.2021р. Про перевірку стану готовності закладів КЗ МЦПР ММ до 2021-2022 навчального року
Наказ №65-ОД від 14.07.2021р. про підготовку до нового навчального року
«ОХОРОНА ПРАЦІ ОЧИМА ДІТЕЙ» – 2021
№104 від 04.12.2020 Про затвердження інструкці З безпеки життєдіяльності вихованців при відвідуванні льодової ковзанки КЗ МЦПР ММ
№100 від 01.12.2020 Про посилення заходів безпеки в зимовий період 2020-2021 навчального року
Оновлений перелік інструкцій
№73 від 07.09.2020 Про посилення заходів профілактики захворюваності ГРВІ та COVID-19 в КЗ МЦПР ММ
Інструкція 40 З охорони праці щодо дотримання особистої гігієни під час виконання посадових обов’язків з метою профілактики захворюваності на короновірусну хворобу (COVID-19) та ГРВІ
Інструкція 21 З безпеки життєдіяльності вихованців щодо дотримання особистої гігієни під час освітнього процесу з метою профілактики захворюваності на коронавірусну хворобу (COVID-19) та ГРВІ
Інструкція №20 з пожежної безпеки вихованців
Інструкція 19 з охорони праці під час роботи на комп’ютері
Про затвердження інструкцій з охорони праці та безпеки життєдіяльності КЗ МЦПР ММ